Top 10 trendov interiérového dizajnu pre rok 2017

 

 


Na mojom blogu sa môžete dočítať o mnohých veciach. Sem tam sem prispejem nejakými radami z oblasti dizajnu a vizuálnej tvorby. Občas tu nájdete moje zážitky z mestského života. Taktiež natrafíte aj na rozhovory s kreatívnymi ľuďmi. Celý tento môj blog zastrešujem pod názvom in-designers, pretože tento názov vystihuje môj kreatívny štýl života. Metaforicky povedané: "dizajnujem si svoj život, aby som ho využil naplno". 

 

Dnes vám priblížim top 10 trendov interiérového dizajnu, ktoré sú charakteristické pre rok 2017.  Keďže nie som v interiérovom dizajne žiaden profík, tak som sa inšpiroval kreatívnym webom www.dsigners.net, odkiaľ pochádza tento článok. Taktiež som sem pridal aj návrhy zo slovenského dizajnového štúdia Tolicci a iných ďaľších zdrojov (Createspace.sk).

Vizuálnej tvorbe sa venujem ako hobby - freelancer, takže interiérový dizajn patrí k môjmu životnému štýlu. Rád sa ním inšpirujem. Ako ktokoľvek, iný sa najlepšie cítim v peknom prostredí. Každé prostredie má svoju vlastnú atmosféru, či už to je v domácnosti, práci, kaviarni, reštaurácií alebo hocikde inde. Vždy ma vie očariť správna kombinácia materiálov a doplnkov. Niekedy sa čudujem, kam môže zájsť až ľudská kreativita. Denno denne sa stretnem s mnohými zrealizovanými nápadmi, ktoré ma vedia naozaj inšpirovať. Mnohokrát sa stane, že práve dizajn v interiéri ma nakopne zrealizovať nejaký nápad. Týmto spôsobom sa mi potvrdilo, že prostredie v ktorom sa nachádzame, na nás nejakým spôsobom vplýva. O to, aby na nás prostredie pôsobilo čo najpozitívnejšie, sa starajú mnohé svetové kreatívne dizajnové štúdia. Tieto štúdia, zároveň určujú aj trendy vo svete ako budú interiéri vyzerať každým rokom. Pre tento rok 2017 patrí týchto 10 trendov:


1. Čierne povrchy

- dotvárajú dramatickú atmosféru

Zdroj: TOLICCI

 

Zdroj: YODEZEEN


 2.Farby zelene

- zelená je farba roka

Návrh interiéru: štúdio Tolicci

 

Zdroj: Sergey Machna Architekti


 3. Mix dlaždíc (mix & match)

- mix odlišných materiálov

Zdroj: Dsigners.net

 

Návrh interiéru. štúdio Tolicci


 4. Zamatová tkanina

- zamat vo farbách drahokamu

Zdroj: Dsigners.net


 5. Betónové povrchy 

Zdroj: LCGA Design


 6. Čierne rámy

- Škandinávsky štýl interiéru

Zdroj: freshome.com


 7. Otvorené priestory 

Zdroj: Dsigners.net


 8. Odhalené tehly 

Zdroj: FFWD Arquitectes


 9. Čierne alebo biele mramorové textúry

Zdroj: Designers.net


 10. Priemyselné prvky 

Zdroj: Dsigners.net


INFO:

Článok nie je zdrojom reklamy, ale zdrojom inšpirácie. 

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.