Čo ma vlastne naučil projekt “IN-DESIGNERS” za 1 rok?

 

 


Celý projekt "IN-DESIGNERS" vznikol na začiatku apríla v roku 2016. Mojou prvotnou myšlienkou tohto projektu bolo, že zviditeľním moju tvorbu a zároveň vás ňou inšpirujem. Už od malička vo mne prúdila kreatívna krv, tak mi prišlo vhod, že zvečním všetky moje nápady na jednom mieste. Moje výtvory pochádzajú zo súdka grafického dizajnu, umenia fotografie, hudby a taktiež na blogu nájdeš články zo sveta kreativity ako je presne tento článok. Musím uznať, že za jeden rok pôsobenia projektu "IN-DESIGNERS" na blogerskej-kreatívnej scéne som sa dosť naučil o sebazdokonaľovaní sa a cítim, že ma to posúva ďalej na cestu freelancera ...

 

Iste chcete vedieť v čom som sa vlastne zdokonalil! Nebudem chodiť vôbec okolo horúcej kaše, tak poďme sa nato spoločne pozrieť:


 

1.Písanie

V živote by ma nenapadlo, že písanie sa stane mojou každodennou rutinou, pretože za študentských čias mi písanie akéhokoľvek textu veľmi nevoňalo. No dnes je tomu inak a k písaniu sa veľmi rád vraciam. Som veľmi rád, že sa písaniu respektíve blogovaniu venujem. Zlepšilo to moju slovnú zásobu a písanie kvalitných článkov reprezentuje moju značku - samého seba! 

 

2.Pracovať na sebe každodenne

V živote som sa naučil, že ak chceš niečo naozaj dosiahnuť, nedostaneš to len tak zadarmo. Za všetkým úspechom stojíš len ty sám, preto každý deň pracujem na nových veciach. Nechápte ma zle, úspešný nie som! Snažím sa len žiť podľa vlastných pravidiel aby som bol spokojný so svojim životom a robil to, čo ma baví. Aby som to upresnil:

Môj deň sa delí na dve časti. Prvá časť dňa je hlavná časť, takzvaná profesijná. Pracujem v stavebníctve. V tomto obore mám na starosti rozpočty stavieb. To má trocha od kreatívnej práce ďalej ale je to moja náplň, ktorá ma baví a prináša mi to zatiaľ hlavné finančné zabezpečenie. Druhá časť dňa je venovanie sa vizuálnej tvorbe a taktiež dávam priestor novým nápadom. Je to pre mňa najväčšia radosť, keď sa môžem niečo nové naučiť a zároveň môžem niečo nové vytvoriť pomocou vlastných skúseností a nápadov. Keď vás zaujíma čo stojí za mojou produktivitou, tak si prečítajte článok 10 NÁVYKOV, KTORÉ MA SPREVÁDZAJÚ NA CESTE PRODUKTIVITY

  

3.Rozhovory

Ďakujem ľuďom, s ktorými som sa mohol stretnúť pri rozhovoroch alebo pri akejkoľvek inej príležitosti. Podarilo sa mi spraviť rozhovory s ľuďmi, z ktorých vyžaruje talent, kreativita a vidno po nich, že robia to, čo ich naozaj baví. Skutočne mám veľmi rád takýchto ľudí, pretože vždy ma dokážu nabiť poriadnou dávkou energie. Nemám na mysli len tých, s ktorými som spravil rozhovory alebo tých, s ktorými som sa stretol. Veľké množstvo kreatívnych ľudí zdieľa svoje "kreatívne feelings" na internete a to ma naozaj inšpiruje. Mojim cieľom je zapájať sa aktívne do tejto komunity kreatívnych ľudí, ktorí majú chuť v živote niečo dosiahnuť s pomocou vlastných nápadov. Verím, že spolupráce s kreatívcami budú aj naďalej pribúdať.

 

4.Dať si záležať na tom, s akými nástrojmi pracuješ

Ako každý kreatívec, musím mať nástroje, ktoré mi pomáhajú zhmotniť moje myšlienky/nápady a zároveň mi ten kreatívny život uľahčia. Nezaraďujem sa zatiaľ medzi kreatívcov, ktorý niečo hmotné vytvárajú. Skôr som voľnomyšlienkár, ktorý vytvára vizuálne umenie. Každý kreatívec chce predsa vlastniť svoju dielničku, v ktorej môže zhmotňovať svoje nápady. Hudobník chce mať svoje hudobné štúdio, taktiež remeselník chce mať svoju výrobňu alebo akýkoľvek umelec, ktorý pracuje s vizuálnou tvorbou (fotograf, dizajnér, ilustrátor, architekt) chce mať svoj ateliér, kde môže zhmotniť svoje nápady. Nič nie je dôležitejšie ako pracovať s kvalitnými nástrojmi, pretože tie dodávajú veciam lepšiu hodnotu. 

MÔJ CREATIVE SPACE

 5. Bez hudby to nejde

Niekedy neviem kam smerujem, no hudba mi pomáha nájsť samého seba. Dokáže vo mne prebúdzať blázna, ktorý neprestáva stále snívať. Dokáže vo mne zachovať pocit, aby som si užíval každú jednu chvíľu. Tiež mi pomáha prekonávať strach, aby som mohol prekonávať moje hranice. Nemôžem tiež zabudnúť  nato, že hudba je môj najlepší nakopávač kreativity. Hudba bude stále mojim najlepším priateľom pri tom, aby som život prežil naplno! Som vžitý s ňou už od malička. Začalo to za čias, keď som začal hrávať na gitare ako malý chalan a pokračuje to dodnes. S hudbou  občas experimentujem a vytváram nové soundy, no čo je najdôležitejšie už štvrtý rok tvorím energický elektronický podcast "UPRISE SOUND by Ziggy Ray". Nachádza sa v ňom mnoho mojich spomienok a taktiež stojí za vypočutie. Ak sa chcete naladiť poriadnou dávkou elektronickej hudby, tak zájdite na môj @soundcloud alebo @mixcloud.

 

6.Zostať stále inšpirovaný a informovaný

Aby som udržal moju myseľ v strehu, musím byť neustále inšpirovaný a informovaný, pretože bez týchto dvoch činiteľov by som sa ďaleko nepohol. Knihy, články, videá alebo náučné podcasty sa za posledné roky stali neodmysliteľnou súčasťou mojich dní. Pri projekte "IN-DESIGNERS" som sa začal ešte aktívnejšie zapájať do samovzdelávania. No, ale v tomto svete presýtenom informáciami, musím vedieť medzi informáciami správne filtrovať, aby som neprijímal do seba mediálny odpad. Každodenne študujem novinky z oblasti dizajnu, umenia, architektúry, fotografie, hudby a mnohých iných ďalších oblastí, ktoré tomuto svetu prinášajú ten správny úžitok. Na bulvár a podobné hlúposti, ktoré vymývajú mozog zvysoka kašlem. Snažím sa hľadať len tie správne veci, ktoré ma formujú dúfam, že správnym smerom.

Aby som nezabudol na inšpiráciu. Možno to bude znieť trochu otrepane, ale poviem vám, že inšpiruje ma všetko naokolo. No, ale asi najviac ma inšpiruje život ľudí v rôznych mestách, regiónoch alebo štátoch. Niekedy sa až čudujem, že v koľkých veciach môžeme byť odlišný a zároveň rovnaký. Každá jedna regionálna oblasť si buduje svoju kultúru, ktorá v niečom inom vyniká. No, a to sa mi presne na tom všetkom najviac páči, že svet je rozmanité miesto. Vo voľnom čase sa snažím cestovať a spoznávať rôzne oblasti všade naokolo. Ak sa všetko podarí, chcel by som viac cestovať naplno, pretože v nás ľuďoch nie je zakorenené stereotypné navštevovanie rovnakého miesta. 

 

Záver: 

Blogovanie sa stalo populárnou formou prezentovania sa v 21. storočí. Ja som tento spôsob prezentovania sa naplno využil. Vytváram si portfólio, publikum a spolupráce. Môj plán do budúcna je, že sa budem naďalej snažiť rozvíjať, zdokonalovať a prinášať nové veci v projekte IN-DESIGNERS. Určite za touto prácou bude stáť ešte veľa chýb, ale chyby dodávajú každému cenné skúsenosti. Keď toto všetko tvorím, prebúdza to vo mne pocit radosti a slobody. Nechcem premrhať svoje najlepšie roky prácou, ktorá by ma nenapĺňala. Celý život iba čakať na dôchodok a dúfať, že potom budem šťastný. Tak to nie! Chcem toho v živote dosiahnuť naozaj veľa aby som tu niečo zanechal (peace). 

 

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.