Ako využiť fotografovanie iPhonom vo svoj prospech?

Ako využiť fotografovanie iPhonom vo svoj prospech?

 

 


Vďaka dostupnej technike dnes fotografujeme a nahrávame videá v obrovskom množstve. Dokazuje to aj sociálna sieť Instagram, kde sa nachádza už viac ako 500 miliónov aktívnych používateľov, ktorý každodenne zdieľajú svoje fotografické momenty celému svetu. Dnes vám niečo o fotení poviem. Konkrétne o zhotovovaní fotografií iPhonom. Taktiež sa môžete tešiť na najkrajšie snímky, ktoré boli zhotovené týmto zariadením. Pochádzajú zo súťaže IPPAWARDS... 


 

INSTAGRAM

Väčšina fotografií, ktorá je uverejňovaná na sociálnych sieťach je odfotografovaná smartfónom.  Smartfón je zariadenie, ktoré používa už takmer každý z nás. Určite ho aj vy máte stále po ruke. O to jednoduchšie si zhotoviť nejaký záber za každých okolností.

Priatelia poviem vám, že fotenie mobilom sa môže stať reálnou prácou. Na svete existuje veľa ľudí, ktorý sa naozaj touto prácou živia. Naštudujte si napríklad meno Andrew Griswold a pochopíte, že skutočne sa dá zarobiť fotografovaním na smartfón. Tento chlapík pracuje ako fotograf na voľnej nohe a privyrába si tak, že robí fotky iPhonom. Vybudoval si kvalitné publikum na Instagrame a  začal sa zapájať do rôznych projektov, ktoré mu priniesli finančné ohodnotenie. Neskôr ho začali oslovovať firmy a osoby samy. Ako on vraví, dovolilo mu to kreatívne a slobodne sa rozvíjať.

 

"Fotka, ktorá mu zaručila posun vpred v jeho kariére freelancera"

Zdroj: sketcher.sk

 

Určite vám teraz v hlave blysla myšlienka, že asi začnete uvažovať nad týmto jobom. No alebo práve naopak, vás hneď napadlo, že je to dobrá blbosť. Však?

Nuž, keby ste sa náhodou vybrali robiť túto prácu, nie je to jednoduché vypracovať sa na takého freelancer fotografa s mobilom. Stoja za tým roky kvalitnej práce a vytvorenie si poriadneho publika, aby vás ľudia začali brať vážne. 

 

STOCKIMO

Pre tých, ktorý sa neboja vyskúšať nové veci na zariadení iPhone a nechce sa im vytvárať veľké publikum na Instagrame, môžu skúsiť aplikáciu STOCKIMO. STOCKIMO je fotobanka, ktorá je určená pre Iphone fotky. Je prepojená s platformou Alamy, najväčšou internetovou stránkou pre predaj fotografií. Kreatívci tam môžu jednoducho speňažiť svoje fotografie. Môžem ju odporučiť, pretože som túto fotobanku vyskúšal. Síce som tam zarobil iba pár drobných ale ako pasívny príjem je to dobrá vec. Vypláca sa každý mesiac ak dosiahnete zárobok nad 10 €. Takže aj STOCKIMO je cesta ak chcete speňažiť vaše výtvory odfotené iPhonom.

Zdroj: Stockimo.com

 

IPPAWARDS

Možno ešte stále si hovoríte, že s výrobkom od APPLE nedokážete zhotoviť krásny záber, ktorý by bol možno svetovo uznávaný? Teraz vás presvedčím o opaku!

Počuli ste už niekedy o súťaži, ktorá sa nazýva Ippawards? iPhone Photography Awards je súťaž venovaná priamo pre tých, ktorý fotia na zariadenia iPhone alebo iPad. Vznikla v roku 2007 a tým získava status najdlhšie trvajúcej súťaže venovanej produktu Apple. Tento ročník sa súťažilo v 19tich kategóriach ako napríklad architektúra, zvieratá, životný štýl, panoráma alebo portréty... Musím uznať, že fotografie z tejto súťaže, zosnímané na Iphone, fakt stoja zato. Dole pod článkom som vybral 10 najkrajších záberov, ktoré sa mne najviac osobne páčili. Ak sa vo vašom iPhone nachádzajú fotografie, o ktorých si myslíte, že si zaslúžia ocenenie, je čas sa zapojiť do súťaže IPPAWARDS. Aby ste si zas nemysleli, že je jednoduché sa dostať do tejto súťaže. Pripomeniem, že za prihlásenie sa do tejto súťaže musíte zaplatiť registračný poplatok. Ceny za poplatky sa pohybujú od počtu fotografií. Na nahratie jednej fotografie zaplatíte 3,50$ (3,11€). Do súťaže môžete nahrať až 50 fotografií, čo stojí v prepočte 150$ (133,12€). Keby ste sa do súťaže rozhodli zapojiť tak vám rozhodne prajem veľa šťastia. Ak budete úspešný, určite vás neminie nejaká štedrá odmena.

 

Zhrnutie na záver, ako môžete zarobiť na Iphone fotkách:

  1. Vytorte si originálny Instagram profil, ktorý zaujme vašich odberateľov.
  2. Založte si účet vo fotobanke. Najlepšie do takej, ktorá podporuje fotky zosnímané iPhonom.
  3. Prihláste sa do súťaže IPPAWARDS. Keď sa umiestnite v jednej zo všetkých ketogórií, budete môcť lepšie prezentovať váš kreatívny talent.

 

Ak máte zopár tipov ako by ste využili váš iPhone vo svoj prospech, kľudne sa so mnou o ne podeľte v komentároch...

 

10 najkrajších záberov zo súťaže IPPAWARDS:


Robin Robertis

Carlbad CA, USA

Zdroj: www.ippawards.com

 


Robert Radesic

Pula, Chorvátsko

Zdroj: www.ippawards.com

 


Viktor Kintanar

Cebu city,  Filipíny

Zdroj: www.ippawards.com

 


Jian Wang

Peking, Čína

Zdroj: www.ippawards.com

 


Jian Wang

Peking, Čína

Zdroj: www.ippawards.com

 


Yongmei Wang

Chongquing, Čína

Zdroj: www.ippawards.com

 


Ben Schuyler

Seattle, USA

Zdroj: www.ippawards.com

 


Yang Zhang

Shanghai, Čína

Zdroj: www.ippawards.com

 


Valencia Tom

New York, USA

Zdroj: www.ippawards.com

 


Elaine Taylor

Leeds, Veľká Británia

Zdroj: www.ippawards.com

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.