Ako ma inšpirovala Barcelona (City Break)

 

 


Počas uplynulého víkendu som mal česť navštíviť mesto Barcelona. Nebudem rozoberať môj výlet do hĺbky, ale iba v krátkosti sa s vami podelím o môj pohľad na toto mesto. Taktiež nahliadnite na fotografie, ktoré vystihujú urban street atmosféru mesta Barcelona. Takže na nič nečakajte a smelo sa pustite do čítania, o tom ako ma inšpirovala Barcelona ...  

 

Do Barcelony som cestoval s priateľkou. Boli sme ubytovaní pri pobreží, v jednej z tých povestných barcelonských uličiek, ktoré žiaria neobyčajnou atmosférou. Podotknem, že barcelonské uličky sú neskutočne fotogenické. Takže všetko potrebné pre inšpiráciu sme mali na dosah. Pochodili sme väčšinu historického centra, ale stále v nás zostal pocit, že sme videli len 10 % celého mesta.

Prvý dojem, čo sa vo mne zachoval je, že ľudia v Španielsku sú obzvlášť priateľskí a otvorení. Veľmi sa mi páči, ako si ľudia po meste jazdia na bicykli s úsmevom na tvári a k tomu si vyspevujú. Uvedomil som si, že takýto prístup k životu chýba ľuďom u nás na Slovensku. Celá ich kultúra pôsobila na mňa veľmi pozitívne. Nemôžem zabudnúť aj nato ako som bol očarený ich nočným životom. Kaviarne, reštaurácie a bary boli plné pozitívne naladených ľudí. Ešte aj obchody fungovali ako za bieleho dňa. Nočný život v uliciach tam proste funguje ako má. Na druhej strane, rána boli pokojnejšie. V uliciach bolo pomenej ľudí. Povedal by som, že život sa tam pomaly prebúdzal do nového dňa. 

Dôvod prečo som navštívil Barcelonu bol jednoduchý. Som obdivovateľ architektúry a dizajnu, takže toto Katalánske mesto bolo ideálne pre inšpiráciu. Nadchla ma kombinácia street art umenia na historických budovách alebo na akýchkoľvek iných objektoch celkovo v meste. Možno niekomu sa táto kombinácia nepáči, ale mňa skrátka street art umenie fascinuje. V Barcelone sa tiež nachádza kvantum dizajnových obchodov, ktoré žiaria originalitou. Veľké plus pridávam tomu, ako toto mesto podporuje rozvoj športu. Pre Barcelonu je typický futbal, ale na svoje si prídu aj milovníci iných športov. V meste je rozvinutá sieť ihrísk, ping pongových stolov, skate parkov alebo bežeckých tratí popri pláži. Páči sa mi to, ako je všetko v tomto meste perfektne usporiadané. 

Barcelona má jedno veľké čaro, ktoré sa nedá opísať slovami. Odporúčam každému zažiť pravú barcelonskú atmosféru na vlastnej koži. Určite sa tam nachádza veľa skvelých miest, ktoré som ešte nepreskúmal. Dúfam, že sa tam vrátim čoskoro...  

 

                         

   

 

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.